Kosovë/ Brenda 24 orëve vetëm një rast i konfirmuar me koronavirus

97

Kosova prej ditësh ka konfirmuar raste të pakta me koronavirus. Paraditen e kësaj të enjtenjë person ka humbur jetën dhe një tjetër është konfirmuar m e koronavirus. Ndërkohë numri i të prekurve deri më tani në Kosovë është  861 raste.

Këtë të martë betejën me këtë sëmundje e kanë fituar 28 pacientë duke e çuar në 561 numrin e përgjithshëm të të shëruarve.

Gjithashtu, sot në Kosovë ka pasur edhe një rast të vdekjes duke e dërguar kështu në 27 numrin e përgjithshëm të vdekjeve nga koronavirusi.

Rasti pozitiv me koronavirus është rast i kontaktit nga komuna e Kamenicës, nga fshati Poliçkë.