Këmbimi valutor/ Me sa blihen dhe shiten dollari dhe euro

123
Sigal

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan blihet me 106.9 lekë dhe shitet me 107.8 lekë, duke treguar qendrueshmeri.

Ndërkohë euro blihet me 116.1 lekë dhe shitet me 116.7 lekë, duke treguar qendrueshmeri gjithashtu.

Paundi britanik sot blihet me 131.2 lekë dhe shitet me 132.5 lekë.

Këmbimi valutor/ Me sa blihen dhe shiten dollari dhe euro