Kapet kamioni me mbi 200 kg drogë në doganën e Bllatës

57

Një sasi e konsiderueshme lënde narkōtike e dyshuar kanābis sativa është kapur në doganën e Bllatës.

Lënda narkōtike mbi 200 kg është gjetur në një kamion me logot e një mobilierie. Kamioni me targa AA 450 YE po ikte drejt Maqedonisë së Veriut.

Mësohet se kamioni ishte i përshtatur dhe sasia e kanabisit ishte vendosur në një pjesë të ndarë në dyshemenë e kamionit.