Dridhjet e tokës nuk kanë të ndalur, Turqia lëkundet sërish, ja sa ballë ishte tërmeti

345
Sigal

Turqia nuk gjen qetësi.

Para pak minutash, janë ndjerë lëkundjet e tokës në zonat pranë Izmirit me magnitudë 5.2 ballë të shkallës rihter.

Sipas asaj që raporton EMSC, epiqendra e lëkundjeve ka qenë 73 km larg qytetit të Izmirit dhe 13 km  larg Kirkagaç.

Deri tani nuk ka raportime për dëme në njerëz apo materiale.