Ballina Etiketimet Turqi

Etiketim: turqi

Turqia nuk gjen qetësi, sërish tërmet i fortë në zonën ku...

Një tjetër tërmet i fuqishëm ka rënë në kufirin mes Turqisë dhe Iranit. Sipas të dhënave në EMSC, lëkundja sizmike ishte e shkallës 4.5...

Turqia nuk gjen qetësi, tronditet nga një tjetër lëkundje e fuqishme

Turqia goditet sërish nga një tërmet tjetër i fuqishëm. Pas lëkundjeve të mëngjesit të sotëm, i cili la pas 9 viktima dhe 37 të plagosur,...

Dridhjet e tokës nuk kanë të ndalur, Turqia lëkundet sërish, ja...

Turqia nuk gjen qetësi. Para pak minutash, janë ndjerë lëkundjet e tokës në zonat pranë Izmirit me magnitudë 5.2 ballë të shkallës rihter. Sipas asaj që...

Ortek masiv në Turqi, shkon në 41 numri i personave të...

Dy ortekët gjigandë në provincën lindore turke Van, morën jetën e 41 personave, raportojnë mediat vendase. Ditën e sotme, grupet e shpëtimit gjetën tre trupa...

Avioni u rrëzua dhe u nda në 3 pjesë, 52 persona...

Nga rrëzimi i avionit i cili u  nda në tre pjesë në Turqi, u lënduan 52 persona. Avioni i kompanisë ajrore Pegasus, raportohet se kishte...

Tronditëse/ Avioni rrëzohet dhe ndahet në tre pjesë

Mediat turke kanë raportuar se një aeroplan ka rrëshqitur nga një pistë aeroporti në Stamboll, duke bërë që avioni të ndahet në tre pjesë. Cahit...
- Advertisement -
Sigal

MOST POPULAR

HOT NEWS