Turqia nuk gjen qetësi, tronditet nga një tjetër lëkundje e fuqishme

624
Sigal

Turqia goditet sërish nga një tërmet tjetër i fuqishëm.

Pas lëkundjeve të mëngjesit të sotëm, i cili la pas 9 viktima dhe 37 të plagosur, kufiri turko-iranian është goditur pak minuta më parë nga një tërmet me magnitudë 6 ballë të shkalës rihter.

Ende nuk ka informacione për viktima…

Tërmeti i fuqishëm është shoqëruar edhe nga disa pasgoditje të tjera, më i forti me magnitudë 4 ballë.