Ballina Etiketimet Termet

Etiketim: termet

Mospagimi i bonusit të qirasë rrezikon karantinën e familjeve të pastreha...

Qindra familje në Lezhë, shtëpitë e të cilave u shpallën të pabanueshme pas tërmetit shkatërrimtar të 26 nëntorit, rrezikojnë të hidhen në rrugë në...

Tërmeti lëkund Tiranën e Durrësin, sa ishte magnituda

U duk se ishin harruar, por pak minuta më parë një tërmet ka lëkundur Tiranën dhe Durrësin këtë pasdite. Lëkundja me mangitudë 3.1 e shkallës...

Tërmeti lëkund Tiranën dhe Durrësin, ja sa ishte magnituda

Pak minuta më parë një tërmet lëkundi Tiranën dhe Durrësin. Lëkundja me mangitudë 3 e shkallës Rihter e kishte epiqendrën në detin Adriatik me një...

Turqia nuk gjen qetësi, sërish tërmet i fortë në zonën ku...

Një tjetër tërmet i fuqishëm ka rënë në kufirin mes Turqisë dhe Iranit. Sipas të dhënave në EMSC, lëkundja sizmike ishte e shkallës 4.5...

Italia nuk gjen qetësi, pas koronavirusit preket nga një tërmet i...

Italia prej pak ditësh është në alarm prej Koronavirusit, kur deri më tani janë raportuar 6 të vdekur dhe mbi 230 të prekur. Pak minuta...

Turqia nuk gjen qetësi, tronditet nga një tjetër lëkundje e fuqishme

Turqia goditet sërish nga një tërmet tjetër i fuqishëm. Pas lëkundjeve të mëngjesit të sotëm, i cili la pas 9 viktima dhe 37 të plagosur,...

Islami: Rama nuk do negociatat, synon kapjen e Kushtetutës

Donacionet për rindërtimin, Kastriot Islami: Do të ketë ndikim në buxhet. Rama ka dyfishuar borxhin! Mbrëmjen e sotme, Kastriot Islami ishte i ftuar në në...

Berisha akuzon ministrin Ahmetaj: Ka “groposur” para të vjedhura

I ftuar në studion e emisionit “Tempora” të gazetares Sonila Meço, ish-kryeministri Sali Berisha, komentoi Konferencën e Donatorëve të mbajtur në Bruksel. Teksa përshëndeti dhe...

Dridhjet e tokës nuk kanë të ndalur, Turqia lëkundet sërish, ja...

Turqia nuk gjen qetësi. Para pak minutash, janë ndjerë lëkundjet e tokës në zonat pranë Izmirit me magnitudë 5.2 ballë të shkallës rihter. Sipas asaj që...

Tronditet shteti fqinjë, ja sa ishte magnituda e tërmetit të fuqishëm

Pak më pare, Termet 4.9 Rihteri në Kretë. Tërmeti ndodhi 39 kilometra në veri-perëndim të Karpathos dhe kishte një thellësi fokale 12 kilometra. Tërmeti 4.9 Rihter...
- Advertisement -
Sigal

MOST POPULAR

HOT NEWS