Tërmeti 4.5 ballë trondit Greqinë

202
Sigal

Një tërmet me magnitudë 4.5 ballë ka goditur Greqinë sot në mesditë.Epiqendra ishte në Detin Jon në afërsi të zonës Elies.Tërmeti ra në një thellësi prej 2 km nëntokë dhe lëkundjet u ndjenë edhe në qytetin e Patras.Mediat greke shkruajnë se nga tërmeti nuk ka persona të lënduar.