Ballina Etiketimet Termet

Etiketim: termet

Tronditet shteti fqinjë, ja sa ishte magnituda e tërmetit të fuqishëm

Pak më pare, Termet 4.9 Rihteri në Kretë. Tërmeti ndodhi 39 kilometra në veri-perëndim të Karpathos dhe kishte një thellësi fokale 12 kilometra. Tërmeti 4.9 Rihter...

Tërmeti i 26 nëntorit, banorët e Fushë-Krujës apel bashkisë: Na ndihmoni,...

Banorët e Fushë - Krujës dhe Mamurrasit të mbetur pa strehë prej tërmetit të 26 nëntorit, shkojnë nga sporteli në sportel për aplikime, për...

Rama takon Tradeaun, Kanadaja konfirmon pjesëmarrjen në Konferencën e Donatorëve

Gjatë pjesmarrjes së tij në Konferencën e Sigurisë, kryeministri Edi Rama zhvilloi një takim dhe me homologun kanadez, Justin Trudeau. Rama bisedoi me kryeministrin kanadez...

Kroacia, 1 milion euro për dëmtimet e tërmetit në Shqipëri

Kroacia do t’i dhurojë 1 milionë euro Shqipërisë në konferencën e donatorëve që do të mbahen më 17 shkurt në Bruksel për tërmetin e...

Blendi Çuçi: Rimëkëmbja pas tërmetit do ti kushtojë buxhetit të shtetit...

26 nëntori i vitit 2019 do të mbahet mend si një ditë e rëndë për ne shqiptarët. Një tërmet shkatërrimtar me magnitudë 6.3 ballë...

Pasojat e tërmetit në ekonomi, Sejko: Tërmeti pati një ndikim negativ...

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko ka dhënë një koferencë ku foli për pasojat e tërmetit në ekonomi. “ Ekonomia u godit nga tërmeti,...

Kina nuk gjen qetësi, pas koronavirusit goditet nga një tërmeti i...

Pas përhapjes së virusit, Kina përballet me një fatkeqësi tjetër. Ditën e sotme, Kina u godit nga një tërmet i fortë me magnitudë 5.0 i...

Lëkundje të forta tërmeti në Durrës, ja sa ishte magnituda

Një tërmet me magnitudë 4.5 ballë i shkallës rihter ka rënë pak më parë në Durrës. Raportohet se lëkundjet ishin shumë të forta. Epiqendra ka qenë...

Tërmeti i 26 nëntorit, PD kallëzim penal në SPAK për Veliajn...

Partia Demokratike ka bërë kallëzim penal në SPAK për zyrtarët e lartë. Ky kallëzim ka të bëjë me pasojat e tërmetit të 26 nëntorit. PD ka...

Bashkia apel të pastrehëve nga tërmeti, nesër afati i fundit për...

Tërmeti i 26 nëntorit shkatërroi shumë banesa dhe si pasojë, la të pastrehë rreth 300 banorë të Kurbinit. Momentalisht këta banorë qëndrojnë në disa...
- Advertisement -

MOST POPULAR

HOT NEWS