Ballina Etiketimet Termet

Etiketim: termet

“Toka nuk ka për të gjetur paqe”, Ja çfarë thotë inxhinierja...

Inxhinierja dhe specialistja e ndërtimit, Luljeta Bozo ishte sot e ftuar në rubrikën “Opinion” ku dha disa këshilla të vlefshme ne lidhje me tërmetin. Bozo...

Bashkia Durrës paraqet formularin online për rindërtimin e banesave te dëmtuara...

Shqipëria u godit rëndë nga tërmeti i 26 nëntorit, ku shumë banesa dhe pallate janë aktualisht të pabanueshme, me dëmet më të rënda në...

Lëkundje të forta tërmeti, qytetarët e Durrësit braktisin banesat e tyre

Tërmeti me magnitudë 5.5 ballë që goditi sot vendin tonë ka rikthyer frikën dhe panikun tek qytetarët. Epiqendra e tërmetit ka qenë Hamallaj i...

Lëkundje tërmeti me magnitudë 5.5 ballë

Një tërmet i fuqishëm është ndjerë në Tiranë dhe Durrës. Magnituda ishte 5.5 ballë. Lëkundjet ishin të forta dhe janë ndjerë për më shumë se 8...

Toka nuk po gjen qetësi, tërmeti i fuqishshëm godet Iranin

Një tërmet i shkallës 5.4 rihter goditi provincën Fars në jug të Iranit të hënën, njoftoi TV shtetëror iranian. Fatmirësisht nuk ka pasur viktima, por...

Lëkundje tërmeti me magnitudë 3.2 ballë , ja ku ishte epiqendra

Para pak minutash janë nderë lekundje tërmeti në juglindje të vendit. Sipas informacioneve nga EMSC tërmeti me magnitudë 3.2 është ndjerë në orën 17:57 dhe...

Tërmeti i shkatërroi shtëpinë, 48-vjeçarja e sëmurë bën apel për ndihmë

Dhurata është 48 vjeçe dhe jeton në një nga apartamentet e banesave sociale, pranë Ujësjellësit në Durrës. Për vetëm një vit jeta e saj është...
- Advertisement -
Sigal

MOST POPULAR

HOT NEWS