Tërmeti lëkund Tiranën dhe Durrësin, ja sa ishte magnituda

526
Sigal

Pak minuta më parë një tërmet lëkundi Tiranën dhe Durrësin.

Lëkundja me mangitudë 3 e shkallës Rihter e kishte epiqendrën në detin Adriatik me një thellësi vetëm 5 km.

Nuk raportohen dëme, por qytetarëve u janë rikthyer ndjesitë e hidhura të pak muajve më parë