Nejmar është i pandreqshëm! Në verë kërkonte të transferohej, tani hedh në gjyq Barcelonën

243

Nejmar shprehur hapur dëshirën për t’u larguar në merkaton e verës. Braziliani ishte i gatshëm të linte skuadrën e PSG-së për të firmosur me Barcelonën megjithatë klubi parisien nuk u bind nga ofertat e mbërritura në zyrat e klubit duke kërkuar shumë më shumë nga sa katalanasit ofronin.

Ndërkohë, gjërat kanë ndryshuar dhe tashmë mes Barcelonës dhe Nejmarit është hapur një çështje. Sulmuesi brazilian ka hedhur në gjyq katalanasit dhe shpreson që të përfitojë një shumë financiare të konsiderueshme nga ta.

Barcelona duhet të paguante një shifër prej 3.5 milionë eurosh në drejtim të Nejmarit pasi ky i fundit u largua për te PSG.

Megjithatë, pagesa ende nuk është bërë dhe duket se palët nuk kanë arritur të gjejnë gjuhën e përbashkët, duke e kërkuar tashmë zgjidhjen në rrugë ligjore.