Higuain shënon golin fantastik, merr falenderimin e pazakontë nga tifozja

247

Sulmuesi argjentinas i Çelsit, Higuain, është përballur me një surprizë të pazakontë gjatë festimit të golit të shënuar ndaj Bërnlit në fundjavë.

Pasi shënoi një gol fantastik, sulmuesi rendi të festonte me tifozët londinezë.

Pas një çasti hezitimi duke qëndruar larg tifozëve, Higuain afrohet drejt tyre dhe një tifoze femër e mori argjentinasin dhe e afroi pas vetes duke ia futur kokën mes gjinjve të saj.

Aktualisht Çelsi mban vendin e katërt dhe pas barazimit në fundjavë ndaj Bërnlit ka humbur një mundësi të artë për t’u shkëputur edhe më shumë nga ndjekësi më i afërt duke e lënë të hapur çështjen e kualifikimit për në Ligën e Kampionëve sezonin që vjen.