Derbi i kryeqytetit, rekord tifozësh dhe të ardhurash!

271

19 mijë e 31 tifozë sot ndoqën derbin e kryeqytetit nga shkallët e “Air Albania Stadium”. Kjo është shifra zyrtare e numërit elektronit të biletave të kaluara nga tifozët në hyrjet e tij, çka ka konfirmuar interesmin e jashtëzakonshëm që pati kjo ndeshje.

“Air Albania Stadium” ka një kapacitet prej 21750 vendesh dhe duke qenë se një pjesë e stadiumit u mbajt e mbyllur për arsye sigurie, atëherë shifra e biletave të shitura është vërtet e kënaqshme. Ndërkohë mësohet se Partizani si organizator i ndeshjes ka arkëtuar rreth 200 milionë lekë nga kjo sfidë, gjysma e të cilave do të shkojë për të prekurit e tërmetit./TPZ.al