Numërohen mbi 83% e votave, ja kush kryeson

298
Janë numëruar mbi 83% e votave në Kosovë dhe aktualisht Vetëvendosje kryeson me 2% më shumë se LDK.

Sipas rezultateve në kohë reale të KQZ, partia e Albin Kurtit numëron për momentin rreth 174 mijë vota, rreth 7 mijë më shumë se partia e Isa Mustafës.