Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani/ Zgjedhje pa dekret?! Fantazi e shfrenuar

367

Ish-ministri i Drejtësisë, juristi Ylli Manjani ka komentuar sot vendimin e kryeministrit për të zhvilluar zgjedhje me çdo kusht në 30 qershor.

‘Fantazi e shfrenuar’, – shkruan Manjani në Facebook.

Rama do të bëjë zgjedhje pa dekret më 30 qershor.

Po sikur edhe opozita të shpallë zgjedhje për hesap të vet më 29 qershor?!

Përçarje spektakolare e këtij populli do ishte!

Edi Rama do të bëhej kryeministri i parë në botë që i bën puç, shtetit që qeveris vetë, dhe përçan popullin e tij’, shkruan Ylli Manjani ne Facebook