Arrestohet djali që rrihte nënën. Ja emri

243
Një i ri është vënë në pranga pasi akuzohet se ka dhunuar nënën e tij. policia e Elbasanit tha se ka arrestuar Aldo Sabriun, 25 vjeç banues në këtë qytet.
Arrestimi i tij u bë pasi një ditë më parë në banesë dyshohet të ketë ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj nënës së tij, 51-vjeçares me inicialet R. Sh., e cila ka qenë e pajisur me urdhër mbrojtje nga Gjykata e Elbasanit më datë 27 qershor 2017
Dosja i ka kaluar Prokurorisë së Elbasanit për akuzat e “dhunës në familje”, dhe “veprime në kundërshtim me vendimin e Gjykatës”.