Tronditet Veriu i Shqipërisë nga një tërmet i fuqishëm

634

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 4.1 ballë e shkallës rihter ka tronditur vendin pak minuta më parë..

Lëkundjet janë regjistruar në orën 17:37 dhe epiqendra ka qenë 13 km larg Kurbneshit në Mirditë, 30 km nga Kukësi dhe 68 km në verilindje të Tiranës.

Thellësia e tërmetit ka qenë 2 km, ndërsa ende nuk ka raportime për dëme materiale apo të lënduar në njerëz

Tërmeti në veri të vendit vjen pas një sërë lëkundjesh të forta që ka tronditur rajonin juglindor të vendit.

Image