Ballina Etiketimet Koronavirus

Etiketim: koronavirus

Dy raste të dyshuara me koronavirus në Vlorë, ja rezultatet e...

Ditën e sotme janë testuar dy raste të reja të dyshuara me koronavirus në qytetin e Vlorës. Bëhet me dije se rezultatet për të dy...

Italia nuk gjen paqe/ Regjistrohen 766 viktima në 24 orët e...

Koronavirusi vazhdon të shkaktojë një numër të lartë viktimash në Itali. Gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë 766 persona me COVID-19, duke e...

Itali/ Numri i viktimave nga koronavirusi ka pësuar rënie

Numri i viktimave nga koronavirusi në Itali kanë pësuar rënie, ku shënohen 727 të tilla në 24 orët e fundit. Në total tashmë Italia regjistron...

Itali/ Brenda një spitali, ja si mundohen mjekët që të mos...

Rreth 50 mjekë kanë vdekur në Itali si pasojë e infeksionit të kronavirusit. Ndërsa në gjithë vendin 9% e të infektuarave janë mjekë. Rreziku i...

Lajm i mirë nga Infektivi/ Shkon në 52 numri i të...

Plot 5 pacientë të tjerë kanë mund koronavirusin duke lënë ambientet e spitalit dhe duke u kthyer shëndoshë e mirë në shtëpitë e tyre. Lajmin...

Koronavirusi në Shqipëri/ Arrin në 15 numri i viktimave

Dy pacientë të infektuar me koronavirus kanë ndërruar jetë në spitalin infektiv. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë pacienti 77-vjeçar I. B., nga Kavaja, i konfirmuar me...

Mjeku Demaj në Itali: Karantinimi i shpejtë i Shqipërisë, do ketë...

Sipas mjekut Taned Demaj, Shqipëria e ka filluar më para karantinimin, duke mos bërë gabimin e Italisë. Në një lidhje Skype me “360gradë” nga Artur...

A është vaksina 100 vjeçare e tuberkulozit zgjidhja kundër koronavirusit?

Studiuesit australianë po verifikojnë testimin njerëzor në shkallë të gjerë për të parë nëse një vaksinë e përdorur prej dekadash për të parandaluar tuberkulozin...

Administrata Amerikane e Ushqimit dhe Barnave i hap rrugë përdorimit të...

Zhurmë e madhe për ilaçin shërues ndaj koronavirusit. Ashtu siç e paralajmëroi dhe Presidenti Donald, Trump, Administrata Amerikane e Ushqimit dhe Barnave i hapi rrugë...

Koronavirusi në Shqipëri/ Ndërron jetë 82-vjeçarja në spitalin Infektiv

Pacientja 82-vjeçare L. M., nga Tirana, e konfirmuar me COVID-19, ka ndërruar jetë në spitalin Infektiv. E moshuara po trajtohej prej 5 ditësh në spitalin...
- Advertisement -

MOST POPULAR

HOT NEWS