Mjeku Demaj në Itali: Karantinimi i shpejtë i Shqipërisë, do ketë impakte të lehta

349
Sigal

Sipas mjekut Taned Demaj, Shqipëria e ka filluar më para karantinimin, duke mos bërë gabimin e Italisë.

Në një lidhje Skype me “360gradë” nga Artur Zheji në TV Ora, ai tha se shpreson se në Shqipëri do të kalohet më lehtë se në Itali situata me koronavirusin.

Demaj: Unë shpresoj që Shqipëria meqë ka filluar pak më para me atë gabimin që ne kemi bërë, do ta ketë më të lehtë se e ka pasur Italia. Karantinimi që është forcuar u bë me vonesë dhe tani po i shohim efektet. Shpresoj që në Shqipëri të kalohet më lehtë se në Itali.