Zvicra dyfishon avantazhin ndaj Turqisë me një “perlë” të Shaqirit (VIDEO)

68
Sigal

Turqia vazhdon të zhgënjejë në Europian, duke pësuar edhe golin e dytë kundër Zvicrës. Në minutën e 26-të, Xherdan Shaqiri merr një top në hyrje të zonës dhe më pas tenton me të djathtën, duke e dërguar topin në trekëndëshin e portës.