VIDEO/ Bazeli uron tifozët për Krishtlindje, Xhaka e Ajeti këndojnë në tren

265
Klubi i Bazel ka zgjedhur të urojë tifozët për Krishtlindje në një mënyrë shumë të veçantë. Stafi i ekipit dhe lojtarët shfaqen brenda një treni duke kënduar për festat e fundvitit, një këngë krishtlindjesh.
Në video shfaqen edhe dy futbollistët me origjinë shqiptare, taulant Xhaka dhe Albian Ajeti. Mesfushori i kombëtares filmohet edhe duke e fërshëllyer melodinë e këngës në fillim të videos.