Startojnë Kualifikueset e Botërorit “Katar 2022”, Franca “zhgënjen” me Ukrainën, Belgjika dhe Portugalia bëjnë detyrën (VIDEO)

161
Sigal

Kanë përfunduar ndeshjet e para të Kualifikuesve të Botërorit “Katar 2022”.

Gjatë mbrëmjes së sotme ka patur rezultate surprizë, teksa Franca është ndalur në barazim 1-1 ndaj Ukrainës. Kroacia është mundur me rezultatin 1-0 ndaj Slovenisë, Portugalia ka fituar në shtëpi ndaj Azerbajxhanit të De Biazit falë një autogoli. Belgjika ka arritur një sukses në shtëpi me rezultatin 3-1 ndaj Uellsit, ku ka arritur të shënojë dhe Lukaku me penallti.

Rezultat e plota:

Franë-Ukrainë 1-1

Griezmman 19′  / Kimpembe 57′


Portugali-Azerbajxhan 1-0

Medvedev 37′ (autogol)

Belgjikë-Uells 3-1

De Bruyn 23′, Th.Hazard 28′, Lukaku (p). 63’/ Willson 11′


Slloveni-Kroaci 1-0

Lovriç ’15

Qipro-Sllovaki 0-0

Estoni-Republika Çeke 2-6

Finlandë-Bonje Hercegovina 2-2

Gjibraltar-Norvegji  0-3

Letoni-Mali i Zi 1-2

Maltë-Rusi 1-3

Serbi-Irlandë 3-2