Gazetari hedh “bombën”: Erdogan po financon fushatën e Ramës

225
Sigal

Gazetari Ilir Babaramo ka deklaruar se Presidenti i Turqisë Recep Tayip Erdogan ka hapur thesin dhe po financon fushatën e kryeministrit Edi Rama.

I ftuar në një emision televiziv Babaramo, teksa komentonte vizitën e Edi Ramës në Francë, tha se i vetmi faktor që po lobon në Shqipëri është Erdogan.

“Drekën në Elize e shoh si kortize lobimi. Në faqen e Elizesë, nuk pashë asgjë që ta besoj Ramën, thjesht anoncuan bisedën e Macron dhe asgjë më shumë. Gjithë kjo histori është kthim kortezie. Asnjë fuqi e rëndësishme ose e parëndësishme është e përfshirë në zgjedhjet në Shqipëri, të gjitha janë indiferente si për opozitën, ashtu dhe për pozitën. I vetmi faktor që po lobon në Shqipëri është Erdogan, i cili ka hapur qesen dhe po financon fushatën e Edi Ramës”,- tha Babaramo.