Sonte luhet Juventus-Atletico Madrid, Jose Mourinho bën parashikimin e tij

360

Sonte në mbrëmje Juventus do të tentojë përmbysjen e madhe ndaj Atletico Madrid pasi është mundur 2-0 në ndeshjen e parë. Në prag të ndeshjes, Jose Mourinho ka folur për “Russia Today”, duke u shprehur disi më në favor të “Los Colchoneros”.

“Nuk do të surprizohem me një përmbysje të madhe nga ekipi vendas. Nëse Juventus shkon në 2-0, atëherë takimi do të shkojë në 4-1. Sinqerisht, nëse ka një ekip që përballon presionin, mbron mirë dhe kontrollon lojën mbrojtëse, atëherë Atletico është shembull i mirë se si mund ta bëj ketë. Nëse do të kisha zgjedhur, atëherë them Atleticon, por nuk surprizohem edhe nëse Juve e përmbys”, deklaroi Morinho për “Russia Today”.