Shkëmbim i bujshëm në Serie A, Milani dhe Interi mendojnë të ndërrojnë mesfushorët

54
Inter Milan's Croatian defender Marcelo Brozovic (C) challenges AC Milan's Ivorian midfielder Franck Kessie (L) and AC Milan's Argentinian midfielder Lucas Biglia (Rear) during the Italian Serie A football match AC Milan vs Inter Milan on September 21, 2019 at the San Siro stadium in Milan. (Photo by Miguel MEDINA / AFP) (Photo credit should read MIGUEL MEDINA/AFP/Getty Images)

Franck Kessie dhe Matias Vecino pritet të shkëmbehen në Milano. Klubet e tyre, Milani dhe Interi, po e shohin të arsyeshëm këtë operacion, edhe pse nuk bëhet fjalë për lojtarë fort të ngjashë në cilësi dhe vlerë. Kessie është një titullar i rregullt te Milani, por gazetari Gianluca Di Marzio raporton se mund të largohet. Trajneri i Interit, Antonio Conte, kërkon më shumë muskuj në mesfushë. Vecino është përmendur disa herë në merkaton e Milanit, por klubi kuqezi ka ngurruar. Paola Maldini pëlqen më shumë Roberto Gagliardinin. Zikaltrit ngulin këmbë për Vecinon. Në ditët në vijim pritet të ketë lajme më të sakta dhe të besueshme mbi këtë shkëmbim.