Largohet nga Manchester United, mesfushori holandez drejt ekipit të njohur

121
Sigal

Donny van de Beek do të largohet nga Manchester United, pasi nuk arriti të debutonte në dy sezone në “Old Traford”.

Sipas “fichajes.com”, për të marrë shërbimet e holandezit është Crystal Palace i Patrick që drejtohet nga Vieira.

Nën drejtimin e trajnerit francez, mesfushori 24-vjeçar shpreson të rifitojë besimin dhe të jetë në gjendje të ringjallë karrierën e tij për të arritur nivelin që kishte te Ajax.