Formacionet zyrtare: Juventus – Ajax

392
Sigal

Juventusi dhe Ajaxi do të zhvillojnë një betejë të vërtetë për të prerë një biletë në gjysmëfinalen e Champions Leagues.

Mario Mandzukic nuk ka arritur të rikuperohet, ndërsa te Juventusi do të mungojnë edhe Girgio Chiellini dhe Martin Cacerez të cilët janë të dëmtuar

Ja formacionet zyrtare:

Juventus: Szczesny; De Sciglio, Bonucci, Rugani, Alex Sandro; Can, Pjanic, Matuidi; Bernardeschi, Dybala, Ronaldo

Ajax: