Dinamo-Egnatia, formacionet zyrtare

278
Sigal

Pas dy humbjeve radhazi në kampionat, Dinamo do të kërkojë të rikthehet te suksesi, teksa pret Egnatian në takimin që nis në orën 16:45.

Kryeqytetasit e trajnerit Bledi Shkëmbi e nisin sfidën me Gavazaj si titullar, ndërsa pas Kupës, nga minuta e parë rikthehet edhe Mihana dhe ulet në stol Skuka.

Nga ana tjetër, Egnatia e trajnerit Gugash Magani ka ditur të bëjë dëm në kryeqytet duke qenë se ka ndalur më parë Tiranën dhe Partizanin e do të kërkojë të përsëritet edhe ndaj Dinamos.

Tekniku Gugash Magani ka vendosur për 11-tëshen titullare ndërsa nuk ndryshime nga të zakonshmit teksa Pedro udhëheq sulmin e rrogozhinasve.

Formacionet

Dinamo: Bakaj, Maliqi, Sofranac, Imami, Isaevski, Siljanovski, Demiri, Gavazaj, Ibraimi, Mihana, Chinedu

Trajner: Bledi Shkëmbi

Egnatia: Puja, Ymeralilaj, Krasniqi, Krivanjeva, Allmuça, Telushi, Iseni, Çyrbja, Jackson, Imeri, Pedro

Trajner: Gugash Magani