Benevento e Inzaghit bën përforcimin e parë për sezonin e ardhshëm në Serie A

128

Pasi siguroi ngjitjen në Serinë A, Benevento e Filippo Inzaghit ka filluar të mendojë seriozisht për merkaton. Sipas gazetarëve të njohur italiane, Di Marcio dhe Fabricio Romanit, që shquhen si ekspertë të merkatos, klubi italian ka siguruar kartonin e sulmuesit francez, Loic Remy. 2 milionë euro mësohet të ketë shpenzuar Benevento për të siguruar kartonin e 33-vjeçarit nga skuadra e Lilës.

Francezi pritet të firmosë një kontratë 3-vjeçare.