Tjetër tërmet në Shqipëri, ja epiqendra

1067
Sigal

Shqipëria vijon të jetë një zonë sizmike aktive, ndërsa një tjetër tërmet është regjistruar në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit (IGJEUM) tërmeti me magnitudë 2,1 ballë është regjistruar në orën 04:51 me epiqendër në Elbasan.

Tërmeti ka qenë me thellësi 4 kilometra. Nuk ka njoftime për dëme material apo të lënduar si pasojë e lëkundjeve të tokës.