Rekordi i ri i Eminem, kënga e tij “Rap God” arrin 1 miliardë klikime

376
Sigal

Performanca befasuese e Eminem në “Oscars” duket se i ka shërbyer për mirë.

Kënga e tij, “Rap God” ka hyrë në histori duke arritur 1 miliardë klikime në Youtube.

Kënga, e cila arriti kulmin në numrin 7 në Billboard Hot 100 në vitin 2013, shënon videon e tretë të Eminem që ka arritur 1 miliard shikime.

Ajo është bashkuar me një çift të hiteve në krye të tabelave të vitit 2010, “Love the Ëay You Lie” dhe “Not Feared.