Ylli Rakipi debat me Presidentin Meta: Edi Rama ka ndërtuar një regjim dhe ju jeni kryetar regjimi, jo kryetar shteti!

510
Sigal

Gazetari Ylli Rakipi ka debatuar me Presidentin e Republikës, Ilir Meta, në emisionin e Çim Pekës, në Syri TV.

Rakipi u shpreh se në Shqipëri, tashmë është instaluar një regjim, i cili kontrollon të gjithë pushtetet dhe se Presidenti i Republikës,  qëndron në krye të një regjimi dhe jo në krye të një shteti. Rakipi tha se Presidenti ka detyrimin të denoncojë regjimin, me në krye Edi Ramën dhe jo vetëm të godasë veglat e tij, duke iu referuar kreut të KED-së, Ardian Dvorani, të cilin Presidenti e ka kallëzuar në Prokurori.

Ndiqni debatin në videon e mëposhtme: