Shuhet nga jeta ylli i muzikës botërore, pas një beteje 17-vjeçare me kancerin

549
Sigal

Shuhet nga jeta këngëtarja Roxette Marie Fredriksson, në moshën 61 vjeç. Lajmin për vdekjen e yllit të muzikës botërore e ka konfirmuar menaxheri i saj.

Roxette Marie Fredriksson ka luftuar prej 17-vitesh me kancerin, ajo për herë të parë u diagnostikua me tumor në kokë në vitin 2002.

    

Kulmin në karrierën e saj Roxette e ka arritur në vitin 1990, ku dhe arrit sukses global me hite si: Joyride, The Look and It Must Have Been Love, nga filmi Pretty Woman.