Vokshi: A e hoqi ‘zhulin’ e kryeqytetit Veliaj me ditën e Enverit?

380
Pas aksionit të ndërmarr sot nga kryebashkiaku, Erion Veliaj për pastrimi e Tiranës ka reguar deputetja demokrate, Albana Vokshi. Përmes një statusi në Facebook, ajo bën një analogji më të shkuarën komunsite. Sipas Vokshit, qytetaria e bën detyrën e saj me pagesën e rregullt të taksave të cilat kjo qeveri dhe pushtet lokal po i zhduk ne etër. Ajo nënvizon faktin se kreu i bashkisë së Tiranës duhet ta kuptojë se drejtimi i Bashkisë nuk është drejtimi i një çerdheje. 
Statusi i plotë i Albana Vokshit në Facebook :
Edhe pse KRYESHOWMANI Veliaj u perpoq te “na hiqte zhulin” me aksion vullnetar, qytetaria dhe normat kryeqytetase e BRAKTISEN ME SHPERFILLJE, ne kete nisem nostalgjike te se kaluares, e imponuar si solidaritet….
Qytetaria e ben detyren e saj me pagesen e rregullt te taksave te cilat kjo qeveri dhe pushtet lokal po i zhduk ne eter…
Sot pervec punonjesve te perkushtruar te gjelberimit dhe disa perfaqesuesve rinore te FRESH- LRI neper rruget e kryeqytetit, askush tjeter nuk iu pergjigj spektaklit te radhes.
Veliaj duhet te kuptoje njehere e mire se drejtimi i Bashkise se TIRANËS nuk eshte drejtimi i nje cerdheje dhe se kredibilitetit te tij ne kete qytet, i ka filluar qe tani countdown..
Sigal