VIDEOLAJM/ Momentet e tensionit tek Universiteti Politeknik, studentët përballen me Dekanin

357
Sigal

Studentët protestues tek Universiteti Politeknik në Tiranë janë përballur me Dekanin Jorgaq Kacani në korridor.

Përballja ndodhi pak minuta pasi ata janë ndaluar nga rojet private dhe policia të nxirrnin karriget dhe tryezat e klasave në korridore, në mënyrë simbolike, si shenjë e bojkotit. Ndiqnin komunikimin midis tyre.