Vasili: Rama mbylli bastet si burim kryesor të financimit të krimit, sot e votoi ligjin për bixhozin sepse e ka kapur vetë

20
Sigal

Deputeti i PL Petrit Vasili, me anë të një statusi në rrjetin social Facebook, ju ka rikujtuar dhe njëherë qytetarëve se çfarë deklaronte Rama në Kuvend kohë më parë, teksa pranonte se i mbylli pikat e basteve pasi i konsideronte si burim kryesor te financimit te krimit te organizuar, ndërsa sot votoi ligjin për bixhozin.

Statusi i plotë: 

Shikoni vete se cfare thoshte dikur ne Kuvendin e Shqiperise, kur gjoja e mbylli bixhozin si burim kryesor te financimit te krimit te organizuar.
Sot Rama e votoi Ligjin per bixhozin sepse tashme e ka kapur vete dhe e ka shtënë ne dorë.
Kjo eshte fytyra e mafiozit, mashtruesit, demagogut dhe hipokritit ne pushtet.