Vasili: Ka dhjete vjet qe vetëm vjedhin me koncesione, qytetarët në mëshirën e fatit përballë zjarreve

73
Sigal

Deputeti i Partisë së Lirisë ka denoncuar reagimin shumë të dobët të qeverisë në shuarjen e zjarreve në Qarkun e Shkodrës.

‘Ka dhjete vjet ne qeveri dhe zjarret janë në mëshirë të fatit.Ka dhjete vjet qe vetëm vjedhin me koncesione, me inceneratore, me tendera dhe sot qytetareve ju thonë ikni nga shtëpitë nga zjarri’- u shpreh Vasili në reagimin e tij.

Postimi:

Ku eshte fshehur ky Edi Rama, qe ka dhjete vjet KM dhe le qytetaret ne meshire te zjarreve!

Ka dhjete vjet ne qeveri dhe zjarret jane ne meshire te fatit.

Ka dhjete vjet qe vetem vjedhin me koncesione, me inceneratore, me tendera dhe sot qytetareve ju thone ikni nga shtepite nga zjarri.

Ku eshte ky Edi Rama & co, qe prej dhjete vjetesh vetem grabitin

Apo kur ka zjarre zhduket ky Kryeministri i 3 -D dhe nxjerr kete Ministrin, qe ben vetem llogje.

Ku i kane mjetet per shuarjen e zjarrit?

Ne dhjete vjet Avion personal per te bere qejf shate ditet e javes ka, ndersa avion per te fikur zjarret nuk ka.