Thirrja e Metës: Ulni çmimin e karburantit! Jepini fund rrjepjes së pamëshirshme!

67
Sigal

Kryetari i Partisë së Lirisë Ilir Meta, ka bërë sërish thirrje për uljen e çmimit të hidrokarbureve.

Me anë të një postimi në ‘Facebook’, ish-presidenti u shpreh se i duhet dhënë fund “rrjepjes së pamëshirshme” që po i bëhet popullit me çmimet e larta.

“Grumbullohen nga xhepat e shqiptarëve 200 milion euro në vit nga taksa e qarkullimit por përdoren vetëm 20 milion euro për mirëmbajtje. Ku shkojnë 180 milion euro të tjera? Sigurisht që shkojnë në kostot e fryra të PPP-ve dhe konçensioneve. Ndal kësaj rrjepje të pamëshirshme!”, u shpreh Meta.

Postimi: