“”Rilindja” është sekt çnjerëzor e mashtrues”, Tavo: Duhet larguar përgjithmonë!

45
Sigal

Ish-deputeti i LSI, Vangjel Tavo, ka reaguar lidhur me kurimin e mjekut Arjan Harxhi në Turqi pasi u infektua me covid-19.

Në një postim në rrjetet sociale, Tavo ka shpërndarë reagimin e bashkëshortes së mjekut Harxhi, mjekja Erjona Shehu, e cila sqaron se se i shoqi nuk shkoi në Turqi me fondet e qeverisë, por me shpenzimet familjare.

“Qeveri e mashtrimeve dhe propagandës. Pa zemër e respekt për bluzat e bardha, e as për njerëzit.

I braktisin heronjtë tanë në mëshirë të fatit.

“Rilindja” ky sekt çnjerëzor, i papërgjegjshëm e mashtrues duhet larguar përgjithmonë”– shkruan Tavo në rrjetet sociale.