Priti Ambasadorin e ri të Sllovenisë në Shqipëri z.Peter Japelj, Presidenti Meta: Vlerësuam marrëdhëniet shumë të mira e miqësore ndërmjet Shqipërisë dhe Sllovenisë

246

Me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, Presidenti i Shtetit z. Ilir Meta ka bërë me dije se priti në zyrën e tij Ambasadorin e ri të Sllovenisë në Shqipëri z. Peter Japelj.

Vlerësuam marrëdhëniet shumë të mira e miqësore ndërmjet Shqipërisë dhe Sllovenisë.

Ja postimi i plotë:

Pata kënaqësinë të pres Ambasadorin e ri të Sllovenisë në Shqipëri z.Peter Japelj, me rastin e paraqitjes së letrave…

Gepostet von Ilir Meta am Freitag, 13. September 2019