Presidenti Meta: Meta uron Mitsotakis: Shpresëplotë për fuqizimin e marrëdhënieve Shqipëri-Greqi

441
Sigal

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta me anë të një telefonate ka uruar kryeministrin e ri të Greqisë Kyriakos Mitsotakis.

Në facebook, Meta thotë se është “shpresëplotë se marrëdhëniet mes dy shteteve tona do të fuqizohen akoma më shumë në interes të dy popujve tanë.”

“Kënaqësi t’i uroja sot gjatë një bisede telefonike, shumë suksese, kryeministrit të ri të Greqisë, z.Kyriakos Mitsotakis.

Shpresëplotë se marrëdhëniet mes dy shteteve tona do të fuqizohen akoma më shumë në interes të dy popujve tanë.

Progresi i Greqisë është shumë i rëndësishëm për të gjithë shqiptarët që jetojnë atje dhe për të ardhmen e përbashkët europiane”, shkruan Meta.