Paloka “i përvishet” Ramës: Nuk je bloger, je kryeministër dhe ke përgjegjësi për këta njerëz

420
Sigal

Edi Paloka, nënkryetari i PD-së, ka reagaur ashpër ndaj daljeve live që bën kryeministri Edi Rama në Facebook.

Pëmes një mesazhi Paloka deklaron se Rama nuk është bloger, por një kryeministër frikacak.

Reagimi i Palokes
Nuk je bloger, je kryeministër o deficent e frikacak!
Është fatkeqësi! Është e tmerrshme !
Të kesh kryeministër në një situatë të tillë një deficent të papërgjegshëm, një frikacak e dështak që vazhdon e bën video selfi nga bunkeri ku është mbyllur duke këputur broçkulla e pa marrë asnjë masë reale.
E degjuat çfare tha tani …: “…atyre që kanë probleme dhe janë kapur të papërgatitur ju kërkoj ndjesë dhe të na e bëjnë hallall…”
O deficent, je kryeministër e ke përgjegjësi për këta njerëz, nuk je bloger që bën thirrje nga shtëpia e ju tregon njerëzve si të heqin mërzinë. Ka njerez qe janë në kufijtë e mbijetesës, kurse ti je futur në vrimë.
Mjer ky popull…!