Petrit Vasili: Rama është një ish-kryeminister

63

Nënkryetar i LSI-së, Petrit Vasili ka deklaruar se kryeministrin Edi Rama po gënjen shqiptarët për emergjencën e koronavirusit.

Përmes një postimi në Facebook, Vasili ka sjellë në vëmendje deklarata e një jave më parë të kreut të qeverisë dhe i ka krahasuar me qëndrimet e sotme.

Postimi i plotë i Petrit Vasilit:

Edhe ne keto dite halli ja si e genjen popullin ky ish kryeministri Rama??

Ne 12 mars vetem nje jave me pare Edi Rama na tha:

“Besim motra e vëllezër besim, ne do ta mundim koronën dhe do të dalim më të fortë nga kjo luftë, siç dolëm nga goditja e tmerrshme e tërmetit”!

Sot ne 19 mars jave me pas Edi Rama na tha :

“Ndajeni bashkë me mua mendjen që në këtë luftë për ekzistencë, në kuptimin më brutal, jemi të vetëm, ndryshe nga tërmeti, ku dyert e botës mbarë garantuan fondet e rindërtimit”.

Askush nuk mund t’i besoje as nje njeriu te zakonshem kur genjen ne kete menyre dhe jo më Kryeministrit.

Ndaj ky eshte realisht nje ish Kryeminister.

Sepse Kryeministri nuk mund te jete kurre nje genjeshtar ordiner pasi ka pergjegjesine e qeverisjes per nje popull te tere.

Shqiperia ne kete krize te jashtezakonshme ka nevoje per drejtim te vertete,transparent dhe te sinqerte dhe nje Kryeminister genjeshtar eshte e kunderta e ketyre.

Shqiptaret kane mbi shpine hallin e madh te pandemise dhe ata nuk mund te mbajne dot edhe ate te papergjegjesise se nje ish Kryeministri.