Pas Ramës, ambasadori amerikan takon Metën në Kuvend

379
Ambasadori amerikan Donald Lu është takuar këtë paradite me kreun e Parlamentit Ilir Meta. Ai është parë në godinën e kryesisë së Kuvendit këtë mëngjes.
Zbatimi i vettingut, dhe reforma në drejtësi mendohet të jetë në fokus të bisedimeve Meta-Lu. 
Vetëm pak javë më parë ambasadori u përfshi në një përplasje publike me kreun e Prokurorisë së Përgjithshme Adriatik Llalla. Vetë kreu i Kuvendit u pozicionua në anën e kreut të akuzës.
Sigal