Meta takon ish-presidentin e Sllovenisë dhe ish-presidentin e Kroacisë

21
Sigal

Kryetari i Partisë së Lirisë Ilir Meta ka zhvilluar sot një takim me ish-presidentin e Sllovenisë, Stipe Mesiç dhe ish-prsidentin e Kroacisë, Borut Pahor.

Takimi është bërë në Stamboll, ku ish-presidenti shqiptar e ka bërë vetë me dije me anë të një postimi në llogarinë e tij në X (ish- twitter), ku edhe ka ndarë një foto me dy  ish-presidentët.