Meta shpëndan mesazhin e Dom Gjergj Metës: Nuk janë kriminelë, kanë zemërim brenda vetes

351
Sigal

Dhuna çnjerëzore e Policisë së Shtetit në protestën e shoqërisë civile dhe të aktivistëve të Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit, po komentohen në të gjithë Europën.

Dom Gjergj Meta, përmes një postimi në Twitter, thotë se njerëzit që dolën në shesh, nuk janë as kriminelë por që kanë kanë zemërim brenda vetes.

Ky mesazh është shpërndarë edhe nga Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta në Twitter.