Meta: Ju uroj shërim të shpejtë të prekurëve dhe të plagosurve nga tërmeti në Zagreb

90

Presidenti shqiptar Ilir Meta përmes rrjeteve sociale ka shprehur solidaritetin e tij me Kroacinë për Tërmetin e rënë ditën e sotme, që ka shkaktuar dëme dhe një të vdekur në Zagreb.

“Në këto momente tepër të vështira për Kroacinë mike, që po përballet edhe me pandeminë COVID 19, shpreh të gjithë solidaritetin dhe mbështetjen tonë”, shkruan presidenti në Facebook.