Koronavirusi, Vasili: Mbylle gojën Edi dhe lëri profesionistët të bëjnë punën

124

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili i ka bërë thirrje kryeministrit Edi Rama që të mbyllë gojën dhe të mbyllë gojën e të lërë profesionistët të bëjnë punën e tyre.

Reagimi i plotë i Vasilit

“Edi Rama flet kot per coronavirusin!

Edi Rama agresivisht dhe dhunshem hyn e del ne informacionin per coronavirusin.

Brutaliteti i gjuhes prej profani te paditur te Edi Rames sigurisht nuk qeteson apo informon askend.

Mos fol më Edi, ti nuk merr vesh asgje nga kjo pune.

Edit i eshte krijuar bindja se kur hungerin,hakerrehet dhe çfryn mund te fshehe injorancen.

Si i paditur qe je, te vetmen ndihme, qe mund tu japesh njerezve eshte ta mbyllesh gojen, qe kuterbon padije te dhimbshme dhe leri profesionistet te qete te bejne punen e tyre”, shkruan Vasili.