Sigal

Kryeministri Rama po përpiqet që të paraqesë Fatmir Xhafën si viktimë të një krimi pasioni në mënyrë që të mbulojë faktin se tashmë ish-Ministri i Brendshëm është viktimë e vetë Edi Ramës dhe Kryebashkiakut të Durrësit Vangjush Dako.

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka reaguar ndaj lajmeve të përhapura sipas të cilave Fatmir Xhafaj është I përfshirë në një aferë rozë të rregjistruar.

Ai deklaron se ky është një akt grotest i Edi Ramës dhe i bën thirrje ndërgjegjes qytetare që ta “krrejnë” Edi Ramën nga strofulla e pushtetit mafioz.

Ja reagimi i plotë i ish-Kryeministrit  

Perpjekja per te parqaitur Xhafen viktime te krimit te pasionit, dhe jo te tij e te Gjushit, akt grotesk i Edvin Kristaq Rames!

Te dashur miq, ne perballjen me te eger midis krereve te familjeve mafioze Rama, Gjushi nga njera ane dhe Xhafaj, Velia nga ana tjeter, ashtu siç pritej fituan kreu i meduzes Rama dhe kumbar Dako. Por ajo qe bie ne sy eshte se kreret e familjeve mafioze Rama – Gjushi, per te zhdukur gjurmet e shkakut te vertet te eleminimit te Xhafes, duan ta paraqesin ate ne menyren me te paftyre dhe amorale si viktime te krimit te vete te pasionit.

Keshtu, pasi nga kryeshpella e mafies te kreut te meduzes u perhapen lajmet per nje afere roze te regjistruar te Xhafes dhe per ta bere te besueshme shpifjen e ulte te kuzhines se tij mafioze, Rama shprehet ne Lushnje ne takim me grate dhe vajzat se:

“Kujdes kur anëtaresoheni në Partinë Socialiste, ka kushte të veshtira. Une hoqa dore nga e dalura nudo. Bëni llogaritë nëse hiqni dot dorë pasi të hyni në PS”.

Me kete deklarate, me kete trillim te ulte grotesk dhe te neveritshem, kryebosi Edvin Kristaq Rama deshmon se njelloj si ne bodrumet e mafies ai eshte i afte te perdori çdo mjet per te groposur me çdo kusht edhe te gjalle rivalin. Keto zhvillime jane nje thirrje per ndergjegjen njerezore te çdo shqiptari, te krrejme nje minute e me pare nga strofullat e pushtetit mafioz kryemafiozin Edvin Kristaq Rama dhe boset e tjere mafioz te regjimit te kakistokracise (dmth me te keqinjve)! sb